Свеченост за враќањето на војниците од Ирак | Вести | DW | 15.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Свеченост за враќањето на војниците од Ирак

*

Во касарната Илинден во Скопје денеска треба да се одржи свеченост по повод враќањето на контингентот на Армијата на Македонија од мисијата во Ирак.Контингентот Слобода за Ирак 8 го сочинуваа 40 припадници на армијата.Во мисијата во Ирак досега учествуваа повеќе од 250 припадници од елитната единица на војската,полкот за специјални операции.