Свечена седница по повод 2 август | Вести | DW | 01.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Свечена седница по повод 2 август

*

Денеска во Скопје ќе се одржи свечена собраниска седница на која ќе се одбележи денот на Републиката, 2 август. Централните манифестации по повод Илинденското востание и Првото заседание на АСНОМ ќе се одржат утре во Крушево и во меморијалниот комплекс Пелинце. Македонска делегација и оваа година нема да го посети Манастирот Прохор Пчињски