Светски рекорд во спуст со велосипед | Панорама | DW | 20.03.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Светски рекорд во спуст со велосипед

Французинот Ерик Барон го урна светскиот рекорд во возење велосипед на снег.

„Црвениот барон“, како што го нарекуваат Ерик Барон, го собори сопствениот рекорд. Тој за време на викендот на француските Алпи со својот велосипед постигна брзина од 227,7 км на час

Тоа е за 4,4 км на час побрзо од неговиот претходен рекорд, поставен во 2015-та. 56-годишниот Барон изјави дека сега е време за пензионирање.

Гледај видео 01:05

Светски рекорд во спуст со велосипед

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама