Светските прваци јуришаат на европско злато | Сите содржини | DW | 17.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Светските прваци јуришаат на европско злато

Селекторот Јоахим Лев денеска го соопшти провизорниот список на 27 фудбалери кои се во конкуренција за Европското првенство во Франција. 15 светски прваци се на списокот, но и неколку изненадувања.