Сведоштво за ужасот на историјата | Старт | DW | 26.11.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Сведоштво за ужасот на историјата

Покрај Собибор се наоѓаше концентрационен логор во чии гасни комори беа убиени 250 илјади Евреи. Само малкумина го преживеаја хоророт. Археолозите сега со материјални докази можат да ги потврдат страдалничките сведоштва.

Гледај видео 05:23
Now live
05:23 минути