Саудиска Арабија обеси тројца криминалци | Вести | DW | 27.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Саудиска Арабија обеси тројца криминалци

*

Саудиските власти соопштија дека обесиле три лица обвинети за повеќе криминални дела. Вкупната бројка на егзекуции во оваа земја годинава изнесува 101.