Саркози предлага европско-африканско партнерство | Вести | DW | 27.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Саркози предлага европско-африканско партнерство

*

Францускиот претседател Никола Саркози за време на неговата посета на Сенегал предложи воспоставување европско-африканско партнерство. Со тоа би се ублажиле негативните ефекти од глобализацијата и би се потткнал развојот- изјави Саркози во Дакар.

Францускиот претседател денеска патува во посета на Габон.