Саркози – оставка | Вести | DW | 19.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Саркози – оставка

Францускиот претседателски кандидат од редовите на конзервативците, Никола Саркози, до крајот на месецот ќе поднесе оставка на функцијата министер за внатрешни работи поради претстојните претседателски избори во земјата. Првата рунда од изборите е закажана за 22 април, додека втората рунда би се одржала две недели подоцна.