Саркози во Вашингтон | Вести | DW | 08.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Саркози во Вашингтон

*

Американскиот и францускиот претседател Џорџ Буш и Никола Саркози по нивните разговори изразија единство по прашањето со атомската програма на Иран и борбата против меѓународниот тероризам. Францускиот претседател во емоционален говор пред американскиот конгрес претходно го изрази пријателството на неговата земја кон САД.