Сара Климоска: Македонскиот талент на Берлинале | Панорама | DW | 12.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Сара Климоска: Македонскиот талент на Берлинале

Меѓу актерските таленти од цел свет на годинешното Берлинале се најде и македонската актерка Сара Климоска. За ДВ таа го раскажува својот животен и професионален пат, зборува за досегашните улоги и плановите за иднина.

Гледај видео 04:32

Сара Климоска: Македонскиот талент на Берлинале

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама