Сарацин: Северна Македонија ќе биде главна цел на руските дезинформации | Теми | DW | 22.06.2022

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Сарацин: Северна Македонија ќе биде главна цел на руските дезинформации

На 23. јуни во Брисел ќе се одржи самитот ЕУ-Западен Балкан. Мануел Сарацин, специјален претставник на германската влада за Западен Балкан, во интервју за ДВ бара напредок во ЕУ-проширувањето кон регионот

Прочитај го и ова