Сараевчани со поделено мислење за настапот на Ердоган | Теми | DW | 19.05.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Сараевчани со поделено мислење за настапот на Ердоган

ДВ ги праша граѓаните на главниот град на Босна и Херцеговина што мислат за утрешниот настап на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на еден политички собир во нивниот град.

Гледај видео 01:13