Сандерс го засени изборот на Клинтон | Свет | DW | 27.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Сандерс го засени изборот на Клинтон

Присутните на конвенцијата на Демократската партија во Филаделфија со триминутни овации го поздравија сенаторот Берни Сандерс кој загуби во трката за претседателската номинација од Хилари Клинтон.

Гледај видео 01:02
Now live
01:02 минути

Сандерс го засени изборот на Клинтон

Илјадници присутни на конвенцијата, дел од нив со солзи во очите, го поздравија настапот на сенаторот Берни Сандерс на конвенцијата на Демократите.

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама