1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Самуел Жбогар

Тема

Самуел Жбогар е словенечки политичар и дипломат, и амбасадор на ЕУ во Македонија. Роден е на 5 март 1962 година во Постојна.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики