Самоубиствен напад во Пакистан | Вести | DW | 01.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Самоубиствен напад во Пакистан

*

Во самоубиствен напад што се случи во северо-западен Пакистан, загинаа најмалку 14 луѓе. Според наводи на полицијата, во нападот што го извршил атентатор самоубиец се повредени повеќе од 20 лица. Бомбата најверојатно била сокриена во рикша.