Самоубиствен напад во Авганистан | Вести | DW | 14.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Самоубиствен напад во Авганистан

*

Атентатор-самоубиец на југот на Авганистан уби еден полицаец и шестмина цивили. Одговорноста за нападот ја презедоа радикално-исламистичките талибанци.