Самоубиствен напад во Авганистан | Вести | DW | 28.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Самоубиствен напад во Авганистан

*

Во самоубиствен бомбашки напад пред конвој на НАТО во Кабул, загинале двајца американски државјани и една жена авганистанка. Сеуште е нејасно дали загинатите биле припадници на ИСАФ силите или работници на фирма која работела за потребите на меѓународните сили. Во нападот се повредени уште пет лица.