Самоубиствени напади во Мароко | Вести | DW | 14.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Самоубиствени напади во Мароко

Во мароканскиот пристанишен град Казабланка се случија два самоубиствени бомбашки напада. Притоа настрадаа само атентаторите, а повредена беше една минувачка. Експлозиите беа предизвикани во близина на американскиот културен институт.