Самит на Шангајската група | Вести | DW | 16.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Самит на Шангајската група

*

Шесте држави од тн. Шагајска организација за заедничка соработка се собраа на годишен самит во киргискиот главен град Бишкек.Главна тема ќе биде борбата против тероризмот во Централна Азија.Како гости се очекуваат иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад и неговиот авганистански колега Хамид Карзаи.