Самит на Арапска лига | Вести | DW | 28.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Самит на Арапска лига

Денеска во Ријад започнува дводневен самит на Арапската лига на кој ќе се разговара за заживување на мировниот процес на Блискиот исток. Шефовите на дипломатиите синоќа се согласија за повторно придвижување на процесот и изразија надеж дека Израел ќе го прифати планот. На самитот ќе присуствува и високиот преставник на ЕУ Хавиер Солана.