Саем за автомобили во Франкфурт | Вести | DW | 13.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Саем за автомобили во Франкфурт

*

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска го отвори 62-иот меѓународен Саем на автомобили во Франкфурт на Мајна. Фокусот на излагачите годинава е свртен кон еколошки модели, што помалку ја загадуваат човековата околина. Од денеска па до 23. септември на саемот се претставуваат 1.100 излагачи од 40 земји.