САД: уште еден мртов афроамериканец по апсење | Старт | DW | 21.04.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

САД: уште еден мртов афроамериканец по апсење

Во американскиот град Балтимор во неделата почина уште едно лице откако било уапсено од полицијата. Суспендирани се 6 полицајци, но причината за смртта на 25-годишниот Фреди Греј останува непозната

Гледај видео 01:22
Now live
01:22 минути