САД – Северна Кореја | Вести | DW | 19.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

САД – Северна Кореја

*

Американската министерка за надворешни работи Кондолиза Рајс ја поздрави највата на Северна Кореја повторно да дозволи влез на контролори од Меѓународната агенција за атомска енергија. Тоа е добар чекор, изјави Рајс во Вашингтон. Шефот на агенцијата Мохамед ел Барадеи претходно во Виена изјави дека контролорите ќе заминат за Пјонгјанг во наредната недела.