САД сака да ја симне Северна Кореја од црната листа? | Вести | DW | 03.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

САД сака да ја симне Северна Кореја од црната листа?

*


Според севернокорејски извори, САД сакаат да ја симнат Северна Кореја од црната листа на земји поддржувачи на тероризмот. Ова го објави државната агенција КЦНА повикувајќи се на извори од министерството за надворешни во Пјонгјанг. Од Вашингтон засега нема ниту потврда ниту демант на информацијата за укинување на санкциите.