САД-напад во Сомалија | Вести | DW | 02.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

САД-напад во Сомалија

Американската војска извршила напад врз седиште на терористичката мрежа на Ал Каеда во Северна Сомалија.Еден американски воен брод бомбардирал врз целта од брегот.Осомничениот против кого била изведена акцијата се тврди дека бил одговорен за бомбашките напади врз амбасадите на САД во Кенија и во Танзанија во 1998 година.