САД-Иран | Вести | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

САД-Иран

Иран одговори позитивно на барањето на САД за преговори околу ситуацијата во Ирак. . Министерството за надворешни работи во Техеран соопшти дека ја прифатило понудата со цел да се помогне за враќање на безбедноста во Ирак. Местото и времето на преговорите ќе бидат соопштени во текот на неделава.