САД – Иран – патување | Вести | DW | 01.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

САД – Иран – патување

Американскиот Стејт департмент повторно им препорача на своите граѓани да не патуваат во Иран. “Американските граѓани може да бидат изложени на прогон или да бидат уапсени. Некои елементи на иранскиот режим се‘ уште се непријателски настроени кон САД“ - се вели во соопштението на Стејт департментот. Повод се затворањето или забраната за заминување во странство на одреден број Иранци со американско државјанство, кои се обвинети за шпионажа.