САД го поздравија резултатот од референдумот во Македонија | Теми на денот | DW | 09.11.2004
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

САД го поздравија резултатот од референдумот во Македонија

“Изјаснувањето ја потврдува силната определеност на Македонците за напредување кон евро-атлантските интеграции”-истакна портпаролот на Стејт Департментот Ричард Баучер. Тој притоа потенцираше дека со одлуката за признавање на уставното име на Македонија , САД испратиле порака за која веруваат дека била чуена и придонела за храбриот избор кој го направиле Македонците , да останат на курсот на Рамковн

�от Договор. Ерол Авдовиќ известува:

Реклама