САД – Ал Каеда | Вести | DW | 05.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

САД – Ал Каеда

*

Ал Каеда и понатаму претставува реална закана и е главен фактор на меѓународниот тероризам, изјави помошник директорот на американското Федерално истражно биро, Џозеф Били. Тој изрази надеж дека сепак ќе биде уапсен лидерот на терористичката мрежа Осама бин Ладен. Били како главна задача на силите за безбедност го посочи настојувањето да се спречат терористите да дојдат до оружје за масовно уништување. Тие ќе го искористат без двоумење, порача Џозеф Били, бидејќи се решени да ја уништат нашата земја и нашиот начин на живот.