САД-Авганистан | Вести | DW | 29.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

САД-Авганистан

*

Американски војник припадник на силите ИСАФ во Авганистан убил четири цивили припадници на едно семејство. Организацијата за заштита на човековите права во земјата предупредија дека во акцијата на американските сили во источниот дел на земјата уапсиле и 15 цивили. Американската армија ја потврди акцијата, но ги отфрли информациите за цивилни жртви.