Садр Сити под воздушни напади | Вести | DW | 03.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Садр Сити под воздушни напади

Багдадскиот кварт Садр Сити утринава го потресоа повеќе експлозии. Агенциите јавуваат дека делот од Багдад е надлетуван од американски воени хеликоптери и авиони кои стрелале во позиции на махди милициите. Засега нема информации за загинати и повредени.