Руско-украинска хакерска војна | Старт | DW | 07.11.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Руско-украинска хакерска војна

Од избувнувањето на конфликтот меѓу Русија и Украина и на интернет се води еден вид војна. Украинските веб-страници ги напаѓаат непознати хакери. Така на пример, на страниците на регионалната управа во Луцк се појавија антиукраински пароли, а нападнати се и страниците на претседателот Петро Порошенко и на магазинот Форбс.

Гледај видео 02:40
Now live
02:40 минути