Руските туристи останаа дома | Старт | DW | 05.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Руските туристи останаа дома

Досега можеше да се смета на руските туристи, кои уживаа во зимскиот одмор во полскиот зимски центар Закопане и оставаа куп пари во хотелите, рестораните и бутиците. Но, украинскиот конфликт, санкциите на Западот и падот на рубљата ги запреа гостите од Русија.

Гледај видео 03:05
Now live
03:05 минути