Руска вакцина против Ковид-19 за животни | Теми | DW | 14.05.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Руска вакцина против Ковид-19 за животни

И куќните миленици можат да заболат од Ковид-19. Но, најопасно е тоа што можат да бидат носители на вирусот и да го шират меѓу луѓето. Научниците во Финска и во САД работат на вакцина за нив, но Русија води во трката. Таа тукушто одобри прва вакцина против коронавирус за животни

Гледај видео 02:21

Прочитај го и ова