Руската економија во проблеми поради санкциите | Сите содржини | DW | 01.02.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Руската економија во проблеми поради санкциите

Цената на прехранбените производи во Русија расте поради санкции. Иако економијата стагнира, санкциите сепак им даваат шанса на локалните земјоделци да се пробијат на пазарот.

Гледај видео 01:41
Now live
01:41 минути

Прочитај го и ова