Русија – САД – ракети | Вести | DW | 18.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Русија – САД – ракети

*

Русија денеска го отфрли предлогот на НАТО за одржување конференција на која ќе се расправа за одлуката на Москва да го замрзне Договорот за конвенционалните сили во Европа. „Не гледам смисла за организирање таква конференција, бидејќи ставот на НАТО во врска со Договорот не е изменета„ – порача денеска рускиот генерал Евгениј Бужински, началник на Управата за меѓународни договори при руското Министерство за одбрана.