Русија – пожар | Вести | DW | 20.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Русија – пожар

Во пожар во еден старски дом што се случи во рускиот регион Кубан, на Црното море, загинаа 63 луѓе. Екипите за спасување од опожарениот дом успеаја да извлечат 27 лица. Причините за уништувачкиот пожар сеуште не се познати. Очевидци тврдат дека противпожарните единици пристигнале на местото на пожарот со еден час задоцнување.