Русија нема да се повлече од договорот за конвенционално оружје | Вести | DW | 06.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Русија нема да се повлече од договорот за конвенционално оружје

*

Русија, според зборовите на министерот за надворешни работи сергеј Лавров нема да го напушти договорот за конвенцијално оружје во Европа. Земјите потписнички на договорот во текот на наредната недела треба да се сретна во Виена. Москва ја свика конференцијата по зголемените несогласувања меѓу Русија и НАТО околу вооружувањето.