Русија и Грција ја продлабочуваат соработката | Сите содржини | DW | 28.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Русија и Грција ја продлабочуваат соработката

Рускиот претседател Владимир Путин е во посета на Грција. Тој денеска треба да го посети Атос, исклучително важно место за православието.

Гледај видео 01:20
Now live
01:20 минути

Прочитај го и ова