Русија-ЕУ | Вести | DW | 25.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Русија-ЕУ

Рускиот претседател Владимир Путин на прославата на 50 годишниот роденден на Европската Унија повика на нов договор за партнерство меѓу Русија и ЕУ. Во денешното издание на весникот Франкфуртер Алгемајне Цајтунг, Путин пишува дека Москва има намера да ги развие односите со Брисел, но нема намера да аплицира за членство во Унијата. Рускиот претседател го нагласува придонесот на неговата земја за развојот на европската цивилизација.