Русија, експлозија | Вести | DW | 18.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Русија, експлозија

*

Најмалку четворица полицајци загинале, атројца се повредени во експлозија во едно училиште во градот Кизилјурт, во јужниот дел на Русија. Министерството за внатрешни работи во Москва го потврди инцидентот кој се случил за време на вежба во училипшниот двор, во период кога немало ученици. Засеа нема други информации. Руската полиција во Дагестан, која се граничи со Чеченија се честа мета на сепаратистичките бунтовници.