Русија европски првак во кошарка | Вести | DW | 17.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Русија европски првак во кошарка

*

Русија е новиот европски првак во кошарка. Во финалето во Мадрид рускиот тим го победи домаќинот и светскиот првак Шпанија со 60 наспрема 59 кошеви.