Русија,напад врз полицајци | Вести | DW | 18.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Русија,напад врз полицајци

*

Најмалку четворица полицајци загинале, а тројца се повредени во експлозија во едно училиште во градот Кизилјурт, во јужниот дел на Русија. Министерството за внатрешни работи во Москва го потврди нападот кој се случил за време на вежба во училишниот двор, во период кога немало ученици. Засеа нема други информации. Руската полиција во Дагестан, која се граничи со Чеченија се честа мета на сепаратистичките бунтовници.