Ројал – Саркози | Вести | DW | 03.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ројал – Саркози

Четири дена пред вториот круг претседателски избори во Франција, кандидатите Сеголен Ројал и Никола Саркози на остар ТВ-дуел уште еднаш се обидоа да ги убедат избирачите во своите агрумени и можности. Според мислењето на експертите, дуелот меѓу социјалистката Ројал и конзервативецот Саркози завршил без победник.