Рот: нема да го оставиме сам Западниот Балкан | Сите содржини | DW | 09.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Рот: нема да го оставиме сам Западниот Балкан

Пред почетокот на самитот ЕУ-Западен Балкан во Лондон, германскиот министер за Европа Михаел Рот вели дека состојбата во регионот е од огромно значење за Европската Унија.

Гледај видео 00:42
Now live
00:42 минути

Прочитај го и ова