Рок-бабички од Бугарија | Сите содржини | DW | 13.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Рок-бабички од Бугарија

Тие се пензионерки и сакаат музика. Но, не пеат народни песни или шлагери, туку рок, метал и поп. Меѓу поомилените групи им се Квин, Металика и АББА. Погледнете го новиот рок-бенд од Казанлак, Бугарија „БабсБГ“:

Гледај видео 02:03