Роденден на Програмата на македонски јазик на Дојче веле | Македонија | DW | 11.05.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Роденден на Програмата на македонски јазик на Дојче веле

На денешен ден (11.05) пред точно 40 години беше емитувана првата емисија на македонски јазик на радио Дојче веле. Време исполнето со елан, работа, предизвици, планови...

default

Реклама