Робот диригент | Теми | DW | 19.02.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Робот диригент

Може ли вештачката интелигенција да ги замени човечките професионалци? Овој робот сам диригира со симфониски оркестар. Сепак, досега, интеракцијата помеѓу робо-диригентот и луѓето музичари не функционираше совршено. Дали тоа е само прашање на време?

Гледај видео 01:05