Роботи за спас од инфекција | Сите содржини | DW | 10.04.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Роботи за спас од инфекција

Употребата на роботи за едноставни задачи во болниците би можела да значи големо олеснување за медицинскиот персонал, но и спас од зарази. Во Тајланд роботи веќе се употребуваат, на пример за мерење температура на пациентите. Дали машините се решение во време на пандемии?

Гледај видео 01:25