Рим со казни за непристојните посетители | Теми | DW | 10.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Рим со казни за непристојните посетители

Властите во италијанската престолнина воведоа забрана за седење на некои од најголемите знаменитости на „Вечниот град“. Непочитувањето на забраната се казнува парично со суми до 400 евра.

Гледај видео 01:47

Прочитај го и ова